Kozmetik & Bakım

En İyi Erkek Parfümleri

En İyi Erkek Parfümleri
Tarafından yazılmıştır eniyioneri

En iyi erkek parfümleri sıkça araştırılmaktadır ve en iyi erkek parfümleri anket ve en iyi erkek parfümleri yorum içeriklerine bakılarak karar verilmektedir. Erkekler için en iyi parfüm önerilerini paylaşmak istendiğinde hangi parfümü tercih edeceğiniz kişiden kişiye değişen objektif bir seçim gibi görünüyor. Peki, erkekler için en popüler parfümler hangileri? En iyi erkek parfümlerinin bir listesini derlemek çok zorlu bir süreç olmasa gerek. Koku hafızasının diğerlerinden daha güçlü olduğunu biliyor muydunuz? Ayrıca parfümün insan zihnini etkilediği bilimsel olarak tespit edilmiştir. Elbette erkekler de kokulara karşı hassastır; Kadınların kullandığı parfümden etkilendikleri için kadınları etkilemek için iyi bir parfüm seçmek önemlidir. Doğru ve en iyi parfümü bulmak zor olsa da, bir kez bulduktan sonra uzun yıllar kullanacaksınız.

Erkek Parfümü Nasıl Seçilir?

Kabul edilmeli ki parfüm seçmek çoğumuz için en zor işlerden biridir. Dışarıdan zor, iş söz konusu olduğunda biraz okumaya başladığında da zor, seçeneklere baktığınızda daha da zor… Ancak bu zorluğu da aşmanız gerekiyor. Belki ortaokul ve lisede deodorant kullanmaya devam etmek iyidir ama bir yaştan  sonra bu yeterli olmayacaktır. Deodorantın amacı farklıdır, parfümün amacı farklıdır. Nasıl ki kıyafetlerinize ve insanlarla iletişim şeklinize dikkat ediyorsanız, kokunuza da dikkat etmelisiniz. İşte tam da bu nedenle, ne kadar korkutucu olursa olsun, kokunuzu seçmelisiniz.

Her şey gerçekten burada başlıyor. Ülkemizde erkekler için birçok klasik parfüm bulunmaktadır. Kokusunu yüzlerce metre öteden duyabilirsiniz. Parfümün adı baba parfümü veya abi parfümüdür. Aslında çoğu erkek parfümle ilk olarak abisi veya babasının kokusuyla tanışır. Bir süre sonra bir hediye sonucu aldığı parfüm uzun yıllar kullandığı parfüm haline gelir. Ya da geri döner ve babasının o günlerde kullandığı parfümü satın alır. Ancak kendi parfümünü belirleme işi, bu hızlı kararlardan daha fazla hassasiyet gerektiren bir disiplindir. Bu nedenle, bir koku seçip dışarı çıkıp açık bir zihinle ilgilendiğiniz bir kokuyu denemek için bir gün planlamak yardımcı olur. Aynı parfümü sadece şişesini bildiğiniz için ya da örnek olarak kullanan bir yetişkin o parfümü o sırada kullanıyor diye kullanmak zorunda değilsiniz.

Parfüm Seçmek İçin Mağazaya Git

Tamam, neredeyse yıl olmuş 2022 ve senden kalkıp mağazaya gitmeni istenmekte. İnternette bir şey öğrenebilirsin fakat kalk, trafiği başlat, mağazaya gir ve insanlarla etkileşime geç.En doğru seçim bu olacaktır. Gerçekten şu dönemde pek akıllıca olmasa da ne yazık ki bunu ilk seçim aşamasında yapmak çok faydalı. Parfüm pahalı bir üründür ve ne kadar okursanız okuyun üzerinizde nasıl bir his uyandıracağını bilemezsiniz. İlerlerken, parfüm reyonuna bakan kişiye sorarak başlayabilirsiniz. Aklınızdaki duyguları ana hatlarıyla anlatsanız bile size yardımcı olacaklardır. Çalışmadı mı? Yeni gelenler hakkında bilgi edinin. Onları deneyimlemeye başlayın. Emin değilseniz, o sırada en çok neyin satıldığını sorun. Bunların hiçbiri aklınıza gelmiyorsa, şişelerinize bir bakın, en sevdiğiniz üç veya dört tanesiyle başlayın ve deneyin. Ya da başlamadan önce internette biraz araştırma yapabilir ve seçeneklerinizi daraltabilirsiniz.

Seçeneklerinizi daralttıktan sonra, iki ila üç diyelim, çubuklarda deneyinAslında direk deri üzerinde denemek lazım ama, ancak emin olmak iyidir, bu yüzden önce onu takip edin. onlardan biri gerçekten hoşunuza gidebilir. Bileğinizi sıkın. Sonra mağazadan çıkın, biraz yürüyün, bırakın parfümü çeksin. Yirmi dakika sonra tekrar hissedin. İşe yaradıysa, kendinizi zaten bir kazanan olarak kabul edebilirsiniz.

En iyi erkek parfümleri araştırmasını yaparak giderseniz mağazaya zaten illaki başarılı sonuçla döneceksinizdir. En iyi erkek parfümleri anket içeriklerine baktığınızda kendinize bir liste oluşturabilirsiniz.

En İyi Erkek Parfümleri

Tom Ford Yeni Black Orchid Parfum

Tom Ford Yeni Black Orchid ParfumYeni Black Orchid kokusu, hipnotik siyah orkide ve çekici ylang ylang gibi bileşenlerle değerli yağların birleşiminden doğar. Siyah erik bileşimindeki aromaya daha da etkili bir yapı katar. Büyüleyici etkiyi tercih eden Parfum, altın kadar zamansız bir altın şişede sunuluyor. 50ml ve 100ml formatlarında ‘de bulunan yeni Tom Ford Black Orchid parfüm, sarı şişesi ve altın renkli kapağı ile zarif bir görünüm sergiliyor. En iyi erkek parfümleri anket sıralamalarında ilk sıralarda yerini almaktadır.

Emporio Armani Stronger with You Absolutely

vArmani’nin birkaç yıl önce piyasaya çıkan maskülen kokusu Stronger with You (Sizinle Daha Güçlü), 2021’de Stronger with You Absolutely olarak yenilendi ve tanıtıldı. Lavanta ve alkollü romla zenginleştirilmiş erkeksi koku, sedir, vanilya ve kestane etkisiyle kesinlikle ayrılıyor. Önceki sürümden çok daha güçlü bir etkiye sahip olan parfüm en iyi erkek parfümleri yorum listelerinde büyük beğeni göstermektedir.

Burberry Mr. Burberry Indigo

Burberry Mr. Burberry IndigoLondra’nın ruhunu yansıtan Mr. Burberry Indigo bu sefer sizi Londra’nın dışından İngiltere’nin güney kıyılarına davet ediyor. Klasik ama modern; sofistike ve şehvetli; Zıtlığın kişiliğini yansıtan Bay Burberry Indigo, özgürlüğün peşinde; Yenilenmiş ve canlanmış bir ruhu temsil eder. Üst notalarda İtalyan limonu ve biberiye, kokunun kalbinde menekşe ve nane yağı aromaları ortaya çıkarken, alt notalarda kehribar ve meşe kokuya derinlik katıyor. İngiliz kıyılarının deniz melteminden ilham alan Mr. Burberry Indigo; Kokunun niteliğini ve kişiliğini geliştirmek için Francis Kurkdjan tarafından hususi bir işlem yapılarak yaratılmıştır. En iyi erkek parfümü sıralamasında kendine yer bulan İndigo, en iyi erkek parfümleri anket sıralamasında da üst sıraları zorlamaktadır.

Frederic Malle Rose & Cuir

Frederic Malle Rose & CuirRose and Cuir’in altında, Frédéric Malle’nin gülün notasını yeniden yorumladığı sessiz bir fırtına… Gül ve deri birlikteliğine ilginç bir yorum ekleyen koku, bir nota katmanıdır. Timut biberi, sardunya, tarçın ve burbon, kalp notaları ise gül ve deridir. Vetiver ve sedir kokusu, gizemli bir koku arayanlar için eşsiz bir alternatif.En iyi erkek parfüm yorum sayfalarında kendine yer bulan bu eşsiz koku üst sıraları zorluyor.

Terre d’Hermes Flacon

Terre d’Hermes FlaconBu benzersiz koku en iyi erkek parfüm yorum listelerinde hızla üs sıralara yükselmektedir. Sırasıyla portakal ve greyfurt, sonrasında sardunya ve biber, en sonunda da  paçuli, sedir, vetiver ve benzoin  kokusu alınır. Meyveli ve odunsu aromaların birleşimi egzotik kokuları sevenleri temsil ediyor. Sınırlı H Eau de Toilette sayıda üretilen seri, Tilman Bartl’ın çizgisel ve şiirsel yanını içeriyor; gökyüzünden dünyaya bakan bir kuş sahnesini betimler, şişede gösterilir, yeryüzünün zenginliğini yansıtır.

Yves Saint Laurent Y Le Parfum

Yves Saint Laurent Y Le ParfumLavanta ve odunsu notaları birleştiren Yves Saint Laurent’in yeni Y Le Parfüm, güçlü kokuları seven erkekler için idealdir. Düşük otlarındaki sedir ve paçuli alt notalarına adaçayı, sardunya ve greyfurt ilavesi yeni ‘Y Le Parfum’u çok daha beğenilir kılıyor. Taze ve tutkulu bir koku sunan Y Le Parfüm, markanın önceki Y tasarımından çok daha güçlü bir izlenim bırakıyor.

Ayrıca bkz: En İyi Akıllı Saat Markaları ve Modelleri

Giorgio Armani Sable Nuit

Giorgio Armani Sable NuitAmber bazlı kokuları sevenler Sable Nuit’e bayılacak. Tüm cinsler için özel olarak tasarlanan Giorgio Armani’nin yeni kokusu oryantal ve güç timsali olarak tanımlanıyor. Ünlü parfümcü Nicolas Beaulieu tarafından tasarlanan Sable Nuit, üst notalarında agar ağacı ve kırmızıbiber ile ifadesini pekiştiriyor.

Yazar hakkında

eniyioneri

Yorum Yap