Teknoloji

En İyi Klavye Modelleri

en iyi klavye
Tarafından yazılmıştır eniyioneri

Bir bilgisayarın temel çevre birimleri arasında klavye ilk sırada yer alır. Çünkü bilgisayarda yazılımlar, oyunlar ya da metin belgeleri üzerinde komut oluşturmak için işlem klavye ile yapılır. Bu nedenle hangi amaçla kullanılacak olursa olsun en iyi klavye temin edilerek, bilgisayarda entegre bir şekilde kullanılmalıdır.

En iyi klavye temin edilirken, kullanım amacına bağlı değişen klavye markaları ile birlikte sunulan modeller değerlendirilebilir. Markalar temel olarak kullanıcılar için oyuncu klavyeleri gibi temel çeşitleri ile birlikte mekanik klavyeler, multimedya klavyeler ya da mini klavyeler gibi çeşitler sunmaktadır. Bazen fiyat performans klavye noktası üzerinde durulurken, bazen fiyattan ziyade kalite üzerinde durularak, en iyi klavye markaları üzerinden çoğu veya klavye çeşitleri temin edilmektedir.

Klavye Önerileri Ve Tavsiyeleri

Klavye bilgisayarda özellikle yazı yazabilmek, oyun oynamak ve yazılımları kullanmak için temel bir gerekliliktir. Bu nedenle fiyat performans oyuncu klavyesi veya diğer çeşitlerde öncelikle kullanım noktası üzerinden tavsiye sağlanır. Örneğin, yazım işleri için kullanılacak en iyi klavye Q veya F klavye arasından seçilmelidir. Bununla birlikte bilgisayarınızın yapısına veya istediğiniz rahatlığa bağlı olarak kablolu, kablosuz, USB bağlantılı veya bluetooth özellikli en iyi klavye seçimleri yapılabilir.

Ayrıca bkz: En İyi Ekran Kartları

Bugün ürün kullanımında yaş ve görsel tercihler de en iyi klavye markaları tarafından göz önünde bulundurulmaktadır. Bu bağlamda özellikle oyuncu klavyeleri çok geniş modellere ayrılmaktadır. Bu sayede de gaming klavye önerisi yapılması için önemli markaların ışıklı, numerik tuşlu, touchpad eklentili veya red switch klavye önerisi göz önünde bulundurulabilir.

Klavye Markaları ve Yorumları

Standart ofis programları veya yazılımlar ile çalışan kişiler için klavye markaları özellikle ergonomik ve konforlu ürünler üzerinde durmaktadır. Örneğin, Logitech, Asus veya Everest gibi markalar en iyi klavye açısından Q veya F düzeninde numaratik düzenli klavyeleri sunmayı seçmektedir. Ancak günümüzde klavye seçimlerinde daha çok oyuncu klavyeleri önemli bir yere sahip olmaya başlamıştır. Çünkü gelişen ve online sistem üzerinden sürdürülen bilgisayar oyunları açısından birçok kişi gaming klavye önerisi talep etmektedir.

En iyi klavye seçimlerinde birçok bilgisayar oyuncusu değişen markaları göz önüne almaktadır. Örneğin; Rampage, Asus veya Razer gibi markalar fiyat performans oyuncu klavyesi açısından çok hassas noktalar üzerinde durmaktadır. Çünkü markalar en iyi mekanik klavye seçeneklerini ortaya çıkarmak için sese duyarlı, ışıklı, kablolu-kablosuz, aydınlatmalı, RGB ya da Red/Blue switch özellikli klavyeler sunmaktadır.

A4Tech KM-720

A4Tech KM-720

Neredeyse akla gelebilecek en standart klavye çeşitlerinden biri olan bu model, aynı zamanda ucuz klavye seçeneği olarak da ön plana çıkmaktadır. Genellikle bilgisayarda sıklıkla yazı yazmayı veya internette gezinmeyi seçen ev ve ofis kullanıcıları için ucuz klavye fiyatları ile A4Tech markası birçok ürün sunmaktadır. Multimedya özelliği ile siyah veya beyaz renkte seçilebilirken; ayarlanabilir yüksekliği, büyük tuş aralığı, ideal kablo uzunluğu, USB bağlantı özelliği, her işletim sistemine uyumu ve eksiksiz tuş sayısı ile her alanda yeterli bir yere sahiptir.

[wptb id=2586]

A4Tech KM-720 Yorumları

??Mehmet Y: Tuşlarının çok yumuşak olması sayesinde kullanımı da çok rahat geliyor. Gün boyu çalışırken yazı yazmama yardımcı oluyor.

??Ethem K: Yıllardır vazgeçmeden kullandığım ve her yeni klavye ihtiyacında yeniden satın almayı seçtiğim bir model.

N11 Fiyatını Görmek İçin Tıklayın

Logitech MX Keys

Logitech MX Keys

Gündelik kullanımda çok daha hassas davranan bazı kullanıcılar için klavye markaları çok özenli bir şekilde nitelikli modelleri sunmaya gayret göstermektedir. Bilinen en önemli ve en iyi klavye markaları arasında bulunan Logitech de bu modelinde aydınlatmalı özelliği ile aslında standart bir Q düzen numerik klavye sunmuştur.

Ürün; yükseklik ayarlama, tuş kullanımında pürüzsüz ve doğal bir vuruş, konforlu kullanım ve aydınlatma ile rahat bir görsellik üzerinde durmaktadır. MX Keys modeli, USB-C ile şarj edildiğinde, şarj sonrası 10 gün gibi bir kullanım süresi sağlarken, bluetooth/wireless bağlantısıyla her yerde yanınızda taşıyabileceğiniz bir yapı sunmaktadır.

[wptb id=2594]

Logitech MX Keys Yorumları

??Aykut D: Kullanım konforu düşünemeyeceğiniz kadar yüksek. Özellikle tasarım yaparken çok büyük bir rahatlık sağlıyor.

??Hakan Ş: Daha iyi bir klavye alabileceğimi düşünmüyorum. Ömrünü tüketene kadar on yıllarca tereddütsüz şekilde kullanabilirim.

N11 Fiyatını Görmek İçin Tıklayın

Frisby FK-4812FU

Frisby FK-4812FU

Klavyelerde F yazım düzeni çok eskide kalsa da bugün halen markalar F düzen klavye üretimi yapmaya da devam etmektedir. Bu açıdan özellikle ucuz klavye fiyatları ile bilinen Frisby markası tarafından sunulan bu model, klasik olarak memur klavyesi gibi bir isme de sahiptir. Medya tuşları ile birlikte USB bağlantısında kullanılabilen bu ürün, suya dayanıklı yapısı ile ergonomik bir kullanım sunmaktadır. Uzun ömürlü bir yüzeyi yer alması ile birlikte hem numaratik tuşlar hem de Türkçe dil seçeneği ile yıllarca kullanılabilir.

[wptb id=2595]

Frisby FK-4812FU Yorumları

??Rahman Y: Eğer bir adet F klavyeniz bulunmasını istiyorsanız, fiyat performans açısından rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

??Fırat K: Kurs çalışmaları için temin ettim. Ama kullanmaya o kadar alıştım ki Q klavyeden daha rahat geliyor.

N11 Fiyatını Görmek İçin Tıklayın

Rampage KB-R18 Myth

Rampage KB-R18 Myth

En iyi mekanik klavye seçeneklerinden biri olarak listeye girmeyi hak eden bu ürün, gökkuşağı aydınlatması ile birlikte oyuncular için çok zevkli bir görsellik sunuyor. Rampage, bu kategoride çok zengin ürünler sağlarken, bu model açısından da standart Q klavye düzeni fakat ergonomik tuş yapısı ile konforlu bir kullanım sağlıyor. Blue switch mekanik tuşlar ile tasarlanmış olmakla birlikte dayanıklı bir kasa, LED’li ışık tasarımı, oyuncular için farklı mod aydınlatmaları ve 60 milyon vuruş ömrü gibi bir yapı ile USB bağlantı sağlıyor.

[wptb id=2596]

Rampage KB-R18 Myth Yorumları

??Tolga K: Kullanmaya başladığınız andan itibaren marka kalitesi zaten kendini gösteriyor. Garantisi olması da rahat bir kullanım sağlıyor.

??Emre S: Diğer büyük markalar ile kıyaslanması mümkün olmasa da fiyat performans klavye ürünü olarak bir oyuncu için gerçekten çok keyifli.

N11 Fiyatını Görmek İçin Tıklayın

Asus ROG Falchion Cherry MX Red Switch

Asus ROG Falchion Cherry MX Red Switch

En profesyonel red switch klavye önerisi olarak seçilebilecek bu model, Asus marka kalitesi ile sadece oyuncu klavyesi olarak özel bir şekilde tasarlanmış. Klavye, numaratik ve multimedya tuşlara sahip olmadan compact bir boyut sağlıyor. Özel RGB aydınlatma, yumuşak tuş basımı, baskılarda silinme yaşanmaması, özelleştirilebilir tuşlar ve ideal klavye yüksekliği gibi birçok ayrıntı ile 30 dakikada hızlı şarj sayesinde kullanım oluşturuyor.

[wptb id=2597]

Asus ROG Falchion Cherry MX Red Switch Yorumları

??Onur B: Sanırım daha iyisi olamaz.

??Mualla S: Ürüne o kadar alıştım ki diğer klavyeleri kullanmak zor geliyor. Eğer uygun bütçeniz varsa, mutlaka temin etmeniz gerekir.

N11 Fiyatını Görmek İçin Tıklayın

Frisby FK-G508QU Gamemax

Frisby FK-G508QU Gamemax

Bir oyuncu klavyesi kullanmak için mutlaka çok yüksek bir bütçeye sahip değilseniz, ucuz klavye fiyatları ile bu modeli tercih edebilirsiniz. Frisby markası ucuz klavye açısından her modelde avantaj sunarken, bu model sayesinde de düşük bütçeli kullanım isteyenler için imkan sağlıyor. Bu ucuz klavye niteliğindeki LED aydınlatmalı ve 3 farklı renkte çalışabilen klavyede, kaymaz taban ile birlikte ergonomik bir kullanımı USB kablo bağlantısı ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

[wptb id=2598]

Frisby FK-G508QU Gamemax Yorumları

??Ferhat A: Çok uygun fiyatlı olmasına rağmen oyun oynarken gerçekten keyif almayı sağlıyor.

??Hediye K: Bütçeme uygun olduğu için alırken kalitesiz olacağını düşünüyordum. Fakat kullanmaya başladıktan sonra gayet iyi bir oyun deneyimi yaşattığını gördüm.

N11 Fiyatını Görmek İçin Tıklayın

Yazar hakkında

eniyioneri

Yorum Yap