Teknoloji

En İyi Mouse Markaları

En İyi Mouse Markaları
Tarafından yazılmıştır eniyioneri

Her kullanıcı en iyi oyuncu mouse ürünü pratik, çevik ve hızlı sonuçlar elde edebilir. Çünkü mouse bilgisayardaki en basit donanımlardan biri gibi görülse de en iyi mouse ürünleri oyunlarda, tasarım programları ya da yazılımlarda çok büyük faydalar sağlar.

En iyi mouse markaları kullanıcının hassasiyetini göz önünde bulundurarak, olabildiğince özel tasarımlar gerçekleştirir. Bu nedenle mouse açısından oyuncu fareleri veya laptop fareleri gibi birçok farklı model geliştirilir. Bu modeller içerisinde özellikle gamer mouse ürünleri son yıllarda çok daha önemli bir noktaya ulaşmıştır.

Mouse Önerileri Ve Tavsiyeleri

Oyuncular için gaming mouse önerisi açısından ürün özellikleri üzerinde durulabilir. Çünkü en iyi oyuncu mouse iyi bir hassasiyete sahip olmalıdır. İyi oyuncu fareleri bu açıdan DPI yani dot per inch(inç başına düşen çözünürlük) konusunda 3600-5000 arasında olmalıdır. Genellikle en iyi oyuncu mouse dışında normal farelerde bu değer 1200 civarındadır.

Ayrıca bkz: En İyi Klavye Modelleri

Gaming mouse önerisi için farklı bir noktada el boyutunuzu göz önüne alarak alışveriş yapabilirsiniz. Çünkü bugün önemli markalar büyük eller için mouse tasarımları yapmaya dikkat etmektedir. Seçilen büyük eller için mouse sorunsuz bir kullanım için önemlidir. Ayrıca yine fiziksel açıdan solaklar için mouse önerileri de dikkate alınabilir. Sol elini kullanan kişilerin fareyi aynı rahatlık ile kullanması için profesyonel modellerde solaklar için mouse seçenekleri de yer almaktadır.

Mouse Markaları ve Yorumları

En iyi oyuncu mouse özellikleri yanında yazılımı ile her bilgisayarda uyumlu olması, tuş çeşitliliği ile donanımlı olması, tasarımıyla doğru ve rahat kavranacak bir şekle sahip olması gereken üründür. Bugün en iyi mouse markaları bu hassasiyetleri göz önünde bulundurarak, kimi zaman kablosuz kimi zaman da bluetooth oyuncu mouse üretimleri yapmaktadır. Bu çerçevede en iyi mouse markaları arasında Logitech, Asus, Rampage, Razer, Microsoft, A4Tech, Everest ve Steelseries gibi birçok farklı marka yer alır.

Markalar çerçevesinde de gaming mouse önerisi yapmak mümkün olsa da her marka hem bütçe hem de tasarım özellikleri açısından farklı kişilere hitap edebilir. Bu açıdan düzenli kullanmak için en iyi oyuncu mouse ürününe sahip olmak istiyorsanız, bu içerikte yer alan farklı markaların en özel modellerini inceleyebilirsiniz. Bu sayede uygun fiyatlı mouse seçenekleri ile aradığınız ürünü daha kolay bulabilirsiniz.

Rampage SMX-R20 Specter Mouse

Rampage SMX-R20 Specter MousePiyasadaki markası ile en sık seçilen gamer mouse ürünlerinden biri olan bu model, Rampage markasının kablosuz tasarımıyla siyah gökkuşağı renkli ve ledli bir görsellik sunmaktadır. Şarjlı kullanım için hazırlanmış bu ürün 5000-10000 arası bir dpi değeri ile wireless mouse kullanımı sağlamaktadır. Çok iyi bir tutuş ve kullanım kolaylığı için güçlü bir yapı ile 5040 DPI AVAGO PMW3212 sensör ile üretilmiştir.

[wptb id=2692]

Rampage SMX-R20 Specter Yorumları

??Burak D: Sadece 15 dakika gibi bir şarj süresi sonrasında bir gün boyunca rahatlıkla kullanabiliyorum.

??Ruşen S: Yetişkinler için gayet iyi bir boyutu var. Ucuz piyasa ürünleri yerine ağırlığını ve dolgunluğunu hissettiriyor.

Trendyol Fiyatı için Tıklayın

Logitech M220 Mouse

Logitech M220 MouseLogitech markası bilgisayar bileşenlerinde çok önemli bir yere sahip olmakla birlikte hem oyuncu hem de laptop fareleri için en iyi markalar arasında yer almaktadır. Bu ürün özellikle bir fiyat performans mouse ürünü olarak günümüzde çok sık tercih edilen modellerden birisidir.

Ürünün temel özellikleri arasında sessiz ve kompakt kullanımı ile siyah klasik bir renk bulunuyor. Ayrıca ucuz oyuncu mouse çeşidi olarak her işletim sisteminde evrensel uyumluluk sunması, uzun ömürlü olması ve tek bir pil ile uzun süre çalışması gibi noktalar yer alır.

[wptb id=2693]

Logitech M220 Yorumları

??Ali Ö: Gerçekten çok sessiz ve elde duruşu çok harika. Özellikle internette gezinirken çok rahat kullanılıyor.

??Feride H: Elim küçük olduğu için bana çok rahat geldi. Ama ele biraz büyük olanlar için küçük gelebilir.

Trendyol Fiyatı için Tıklayın

Philips M315 Mouse

Philips M315 MouseYine günlük kullanım için en ideal fiyat performans mouse üretimlerini gerçekleştiren Philips markası, M315 modelinde de çok standart ama kaliteli bir tasarım sunuyor. Ürün gündelik hayatta yazı yazmak, internette gezinmek veya tasarım yapmak için 1600 dpi özelliği ile herkes tarafından kullanılabilir. Kablosuz kullanımda sadece 1 adet AA pil ile çalışan mouse, 65 gram tıklama kuvveti ile 3 milyon tıklama ömrü sunmaktadır.

[wptb id=2694]

Philips M135 Yorumları

??Demet V: Yumuşak ve hızlı kullanımı olan bir ürün. İş yerindeyken çok rahat kullanıyorum.

??Osman D: Tek pil ile aylarca tasarruflu bir şekilde kullanılabiliyor. Uzun süredir kullandığım en iyi ürünlerden birisi oldu.

Trendyol Fiyatı için Tıklayın

Microsoft Mobile 1850 Mouse

Microsoft Mobile 1850 MouseBir bilgisayar devi olarak tanınan Microsoft firması tarafından sunulan bu uygun fiyatlı mouse yine bir standart olarak değişmez kalitesiyle her kullanıcıya uyum sağlayan bir üründür. Laptop veya masaüstü bilgisayar ile uyumlu şekilde kullanılabilecek bu ürün tüm Windows ve diğer işletim sistemleri ile uyum sağlayabilir.

USB bağlantısı ile çalışan mouse, sağ el veya sol el için uyum sağlarken, 2000 dpi değeri ile 3 butonlu klasik bir kullanım sunar. Tek bir pil ile 6 ay kadar çalışma özelliği sağlarken, nitelikli bir kablosuz mouse olarak seçilebilir.

[wptb id=2695]

Microsoft Mobile 1850 Yorumları

??Berrin M: Saatlerce kullansam dahi tek bir ses çıkarmadan ve hiç aksilik yaşamadan işlerime devam edebiliyorum.

??Kerem Ç: Avuç içleri çok güzel oturduğu için oyun oynarken veya çalışırken çok rahat kullanılan bir mouse.

Trendyol Fiyatı için Tıklayın

Everest Sm-804 Mouse

Everest Sm-804 MouseEverest markası bugün Türkiye’de fiyat performans mouse ürünleri konusunda en iyi markalardan biri olarak gönderebilir. Hakeza bu ürün listedeki en uygun fiyatlı ürünlerden biri olarak bir kablosuz mouse için aranan birçok özelliği bir araya getirmektedir. USB bağlantısı ile çalışan ürün 800-1200-1600 özellikleri ile siyah kırmızı renklerin birleşiminden tasarlanmıştır.

[wptb id=2696]

Everest Sm-804 Yorumları

??Güzel H: İndirimli fiyattayken satın aldım ve laptop için çok rahat her gün kullanabiliyorum.

??İsa T: Avuç içine oturan kullanışlı bir mouse. Algılaması her zaman çok iyi.

Trendyol Fiyatı için Tıklayın

Steelseries Rival 3 Oyuncu Mouse

steelseries Rival 3 Oyuncu MouseÖzellikle oyuncu ürünlerinde bilinen bir marka olarak Steelseries fiyatlarında çok geniş bir aralık ile ürün sunumu yapmaktadır. Bu ürün bir kablolu mouse tasarımı olmakla birlikte birçok oyuncunun iyi bir performans için uygun oyuncu mouse fiyatları ile seçebileceği alternatifler arasındadır. Ürün maksimum 300 IPS hız aralığı sağlarken, programlanabilir 6 düğmesi, 6 milyon tıklama ömrü, 3-Zone RGB ışıklandırma sistemi, hafif tasarımı ve 10.000 dpi ile çok keyifli bir kullanım sağlayabilir.

[wptb id=2697]

Steelseries Rival 3 Yorumları

??Sinan T: Üst segment olarak seçilebilecek gayet başarılı bir ürün.

??Adnan K: DPI değeri ayarlanabilir olması ve istenilen renkte ışıklandırma seçimi yapılabilmesi için FPS oyunlarda tam bir fiyat performans ürünü olarak seçilebilir.

Trendyol Fiyatı için Tıklayın

Logitech M185 Mouse

Logitech M185 MouseYine değişmez bir marka olarak Logitech tarafından sunulan M185 modeli de kablosuz USB mouse olarak oyuncular tarafından da tercih edilebilir. Aslında hem bir bluetooth oyuncu mouse ürünü hem de laptop mouse ürünü olarak kullanılması mümkündür. İşletim sisteminde bağlantı anından itibaren 2.4 GHz kablosuz bağlantı ile 10 metrede kolaylıkla çalışabilir. Çok iyi bir tutuş kolaylığı sağlayan bu hassas fare 1000 dpi değer ile tek bir pil sayesinde rahatlıkla kullanılabilir.

[wptb id=2698]

Logitech M185 Yorumları

??Fuat O: İşyerinde fare arızaları ile karşılaştığımızda her zaman tercih ettiğin bir model. Çok uzun ömürlü bir kullanım yapılabiliyor.

??Kamil T: Markanın ismi dahi kaliteli bir mouse almanıza yetiyor.

Trendyol Fiyatı için Tıklayın

Everest SGM-X7 Pro Oyuncu Mouse

Everest SGM-X7 Pro Oyuncu MouseYine Everest markası tarafından sunulan bu oyuncu ürünü, oyuncu mouse fiyatları açısından da çok ideal bir noktada yer alıyor. Aslında ucuz oyuncu mouse temini için tercih edilebilecek bir ürün sunuyor. Özellikleri arasında 7200 dpi değeri ön plana çıkarken, ürün bir paket halinde mouse pad ile birlikte teslim ediliyor.

Oyun sırasında dahi 4800 dpi gibi bir değere kadar ayarlama seçeneği kullanma imkanı varken, 3 milyon tıklama özelliği, estetik bir tasarım, 7 farklı tuş kombinasyonu, kablolu kullanım rahatlığı ve LED ışıklı görselliği sayesinde çok keyifli bir model olarak seçilebilir.

[wptb id=2699]

Everest SGM-X7 Pro Yorumları

??Tahir A: Fiyat performans açısından çok iyi bir ürün. Kaliteli bir mouse pad ile çok keyifli bir kullanımı var.

??Gözde K: Hem çok hızlı hem de çok oturaklı kaliteli bir fare almak istiyorsanız mutlaka öneririm.

Trendyol Fiyatı için Tıklayın

Razer Deathadder V2 RZ01-03210100-R3M1 Oyuncu Mouse

Razer Deathadder V2 RZ01-03210100-R3M1Razer markası oyuncu kablosuz mouse ürünlerinde de çok önemli bir yere sahip olurken, bu kablolu model sayesinde de 20.000 dpi değerinde USB kullanım özelliği sağlamaktadır. Çok ergonomik bir kullanım tasarımı ile konforu her zaman arttıran bu optik fare, Razer odak sensörü ile oyundan çok daha fazla keyif almanızı sağlayabilir.

[wptb id=2700]

Razer Deathadder V2 RZ01-03210100-R3M1 Yorumları

??Murat G: Ağırlığı çok iyi bir kapasitede olmakla birlikte büyük elli insanlar için de çok doğru bir tercih olarak kabul edilebilir.

??Anıl D: Birçok önemli tavsiye sonrasında satın aldım. Valorant gibi oyunlar sırasında kalitesini her an hissettiriyor.

Trendyol Fiyatı için Tıklayın

Logitech M190 Oyuncu Mouse

Logitech M190 Oyuncu MouseListe içerisinde Logitech birçok model ile yer alırken bu oyuncu kablosuz mouse ürünü de aslında bir laptop faresi gibi görünse de birçok oyun ile uyum sağlayabilir. Sadece 1 adet pil ile 18 ay gibi bir sürede kullanım için bu oyuncu kablosuz mouse çok iyi bir performans sunmaktadır.

5000 dpi gibi bir orana kadar ulaşan hassasiyeti ile 2 yıl garantili şekilde kullanılabilecek bu optik ucuz oyuncu mouse bütçenizi sarsmayacak şekilde herkes tarafından temin edilebilir. Performans açısından da oyuncu mouse fiyatları içerisindeki en uygun ürünlerden biri olarak seçilebilir.

[wptb id=2701]

Logitech M190 Yorumları

??Ümit E: Uzun süre kullanışta uygun boyutuyla elinizi ağrıtmadan ve yormadan rahatlıkla oyun oynanabiliyor.

??Helin M: Eşime hediye olarak aldım ve her gün kullandıktan sonra tekrar teşekkür ediyor.

 Trendyol Fiyatı için Tıklayın

Yazar hakkında

eniyioneri

Yorum Yap