Teknoloji

En İyi Telefon Markaları

En İyi Telefon Markaları
Tarafından yazılmıştır eniyioneri

En iyi telefon markaları araştırmasında çoklu kaynak kullanımı, analizlere yer verme ve uzman yorumlarını incelemek çok önemlidir. En iyi telefon markaları sıralaması yaparken satış verileri de göz önünde bulundurulmalıdır. Günümüzde en çok kullanılan cihazlardan biri olan telefonun hayatımızda büyük bir önemi olduğu şüphesizdir. 7’den 70’e herkesin iş, iletişim ve eğlence için kullandığımız bir telefonu var. Her yıl markalar arasında önceki telefon modellerini yenileme talebi artıyor. Apple, Samsung, Huawei, Xiaomi gibi markalar, Türkiye’nin en çok satan telefon markalarından biri olarak dünyanın en iyi telefon markaları sıralamasındaki yerlerini teyit ettiler.

En İyi Telefon Markaları Sıralaması

En iyi telefon markaları sıralaması satış istatistikleri göz önüne alınarak genellikle yapılmaktadır. Uzun zamanlardır da genellikle iki büyük dev firma ilk iki yerini kimselere bırakmamaktadır.

Sosyal hayatımızın bir parçası haline gelen telefonlar, işte, evde, okulda ve boş zamanlarımızda kesinlikle hayatımızın bir parçası haline geldi. 2010’lu yıllarda akıllı telefonların ortaya çıkmasıyla birlikte telefon pazarındaki rekabet de giderek kızışmış, insanların hayatlarının vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir.

Her yeni gelen yıl son model telefonlar çıkarmaya başlayan telefon markaları arasındaki rekabet de sektörün büyümesinde büyük etken oldu. Başlangıçta dokunma hassasiyeti ve uygulama ayarları gibi özelliklerle popüler olan akıllı telefonlar, artık profesyonel bilgisayarlar ve kameralarla eş anlamlı hale geldi. Bu sektörde yer edinmek isteyen firmalar her fiyat aralığına her bütçeye uygun telefonlar yapmaya başladılar. Apple, Samsung , Xiaomi,  Huawei gibi telefon markaları, bilhassa yeni ürünleriyle dünya markaları haline geldi. Dünyanın en iyi telefon markaları sıralamasında Apple, iPhone 13 Pro ile ilk sırada yer alırken,İphone 12 Pro ikinci sırada, Samsung S21 Ultra üçüncü sırada yer alıyor. Samsung yılın ilk çeyreğinde satmış olduğu 76,5 milyon adet telefon ile açık ara öndedir. Apple ise 52.4 milyon adet ile ikinci sıradaki yerini korumaktadır.

Türkiye’de En Çok Satışı Yapılan Telefon Markaları

Türkiye’de de satılan markaların birçoğu Dünya’da satılan markalarla aşağı yukarı aynılarıdır. Türkiye pazarı telefon firmalarınca önemli bir pazardır. Peki,Türkiye’de en çok satılan telefon markaları hangileridir?

– Samsung
– IPhone
– Huawei
– Xiaomi
– General Mobile
– LG
– Vestel
– Casper
– OPPO
– Sony
– Lenovo
– Turkcell
– HTC
– ASUS
– Nokia
– Vodafone
– Motorola
– Meizu
– Oneplus

En İyi Telefon Markaları Hangileridir?

Samsung

SamsungSamsung şehrinde bulunan Samsung Electronics, Güney Koreli bir şirkettir. Samsung grubunun bir yan kuruluşudur. Samsung, 2021’de dünyanın lider cep telefonu markasıdır. Samsung marka değerini parıldayan akıllı telefonlar ve bunun yanı sıra yenilikçi pek çok ürün üreterek şu anki önemli konumuna yerleşmiştir. Bu marka şu anda diğer markalar arasında lider ve öncüdür ve ayrıca Kore’nin GSYİH’sında önemli bir rol oynamaktadır. 321,3 satış adedine ve 211,2 milyar dolarlık gelire ulaştı. En iyi telefon markaları sıralaması listesinde ilk sıralardaki yerini almıştır.

Huawei

Huawei1987 yılında kurulan Huawei, Çin merkezlidir. Dünyanın en büyük ve önemli telefon üreticisidir. Huawei, 2021 yılında popülerdir ve dünyanın en iyi cep telefonu markalarından biridir. Huawei’nin akıllı telefonları muhteşem kameralara, herkes tarafından ilgi çekici tasarımlara, inanılmaz derecede performanslı işlemcilere sahiptir. Ve ayrıca hayal gücünün çok ötesinde özellikleri ile Huawai sevenleri büyülemektedir. 170 ülkede hizmet ve ürün dağıtımı yapan marka, şu anda en iyi akıllı telefon markası. Süper hızlı uygulama, hızlı şarj ve güzel görünüm sizi etkilemeye yetiyor. Başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere küresel sorunlara rağmen Huawei, 2021’de en iyi cep telefonu markaları listesinde hala ikinci sırada yer alıyor. En iyi telefon markaları listesinde apple ve samsung ile beraber müthiş bir rekabetteler.

Apple

AppleApple, teknoloji endüstrisinin birçok kolunda olduğu gibi akıllı telefon dalında da liderliğini sürdürmektedir. 1976 yılında Steve Jobs ve Ronald Wayne tarafından kurulan Apple, artık şık iPhone’ları ile tanınıyor. Apple iPhone,  lüks yaşam göstergesi modelleri ile şov ve lükse düşkünlerin bir numaralı tercihi olmaya devam etmektedir. İnsanlarda bunun coşkusunu açıkça görüyorsunuz çünkü marka rekabette iki yıl önde ve sadece bir ürünü diğerlerinden daha iyi yapabilirlerse üretiyor. Apple’ın rakiplerinin çoğu, işlevselliğini taklit etmeye çalışıyor ve hatta bazen pazar payı kazanmak için bir indirim mekanizması kullanıyor, ancak Apple’ın geniş müşteri tabanını durduramıyor. Bu nedenle Apple, dünyanın lider cep telefonu markasıdır. Apple, ilk nesil iPhone’u 2007’de tanıttı.

Oppo

OppoÇin merkezli cep telefonu markası Oppo, dünyanın en önemli startuplarından biri. OPPO, sadece akıllı telefonlar yaparak değil, aynı zamanda telefonun kamerası için en son teknolojiyi sağlayarak zirveye yükseldi. Oppo şu anda cep telefonu pazarında lider konumlardan birine sahip. Bu genç nesil, bu markanın zengin konfigürasyona ve yüksek işlevselliğe sahip cep telefonunu gerçekten istiyor. Sensör, malzemesi orta veya yoğun kullanımda hızlı ısınmaz. Uzun pil ömrü ve üstün oyun deneyimi, kolayca bir tane satın almanızı sağlayabilir. Oppo, en iyi telefon markaları içinde kendine yer bulma çabasını yoğun bir şekilde göstermektedir.

Vivo

VivoBu marka, büyük keyif alacağınız yüksek teknolojili modelleri ve oluşum özellikleri ile en iyi cep telefonu markaları arasında yerini almaktadır. Gerçekçi kameralara ve süper akıllı işleme sistemlerine sahip bu şirketin Android’leri, sizi onu kullanmaya kolayca ikna edebilir. Vivo, Apple’ın iPhone X’ine benzer bir çentik ve üstte bir çentik bulunan tam ekran bir akıllı telefon piyasaya süren ilk Android şirketidir.

Xiaomi

XiaomiXiaomi, dizüstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve mobil uygulamalar üreten çok hızlı büyüyen bir telefon firmasıdır. Xiaomi, Lei Jun tarafından kurulmuştur.2010 yılında kurulan firma ilk telefonunu 2011 yılında piyasaya sürmüştür. MI, lider bir akıllı telefon markasıdır ve dünya çapındaki popülaritesi bir gecede olmadı. Bu marka öncelikli olarak bir online pazarlama markasıdır. Xiaomi, teknolojik yeniliklere aralıksız odaklanmasıyla marka için değer yaratmayı başardı. Ayrıca kapsamlı reklam ve pazarlama stratejileri ile önemli bir pazar payı elde edebilmiştir. Şirket, Mi ve Redmi serisinden özel cep telefonları ile Hindistan, Çin, Brezilya, Singapur, Türkiye ve Asya ülkeleri pazarlarında varlığını göstermeye çalıştı. Xiaomi Mi serisinden Xiaomi Redmi’ye kadar, güzel tasarlanmış ve sofistike akıllı telefonlar kolayca dikkatinizi çekebilir. Xiaomi en iyi telefon markaları sıralaması içinde hızla üst sıralara tırmanmaktadır.

Ayrıca bkz: En İyi Fantastik Filmler Listesi

LG

LG1958 yılında kurulan LG, güçlü bir küresel varlığa sahip Koreli bir elektronik şirketidir. Akıllı telefon endüstrisindeki birçok iniş ve çıkışla LG, Quad HD ekranlı sağlam bir amiral gemisine sahip olan ilk şirketti ve şu anda Android telefonların en iyi markaları arasında yer alıyor.LG, arka düğmeleri ve benzersiz portföyleriyle şaşırtmaya devam ediyor

Lenovo

Lenovo, Çinli bir çok uluslu ve dünyanın en büyük dizüstü bilgisayar üreticisidir. Lenovo, 1984 yılında Çin’in başkentinde kuruldu ve cep telefonu sektörüne 2012 yılında girdi. Yıllar içinde Lenovo, dünya çapında 160’a yakın ülkede varlığını sürdürdü ve büyüyerek dünyanın önde gelen cep telefonu şirketlerinden biri haline geldi.

Yazar hakkında

eniyioneri

Yorum Yap